Airsoft M14 upgrade: 5 užitečných tipů

Jste-li zarytým hráčem airsoftu a potrpíte si na ne zcela obvyklé, avšak po všech stránkách kvalitní zbraně, dost možná je součástí vašeho arzenálu elektrická útočná puška typu M14. Ať už vlastníte její moderní verzi nebo historickou repliku z 60. let, jistě vás zajímají možnosti vylepšení tohoto kousku. Přichystali jsme si pro vás tedy krátký článek, v němž vám k airsoft M14 upgrade poskytneme pětici odborných tipů, které byste před započetím tuningu měli vzít na vědomí. Neváhejte proto a dejte se do čtení!

airsoft M14 upgrade

Bez vylepšení pružiny se kvalitní airsoft M14 upgrade neobejde

První bod tohoto textu se týká hlavního vnitřního dílu se stěžejním vlivem na celkový výkon zbraně, pružiny. Než se však do tohoto kroku pustíte, zpozorněte! Před samotnou výměnou pružiny je důležité správně “utěsnit” vše ostatní. O tom níže a nyní již k samotné pružině. Číselné označení každé pružiny uváděné výrobcem představuje teoretickou úsťovou rychlost, které by zbraň s danou pružinou měla dosahovat (např. M120 = 120 m/s). Vašim cílem by tedy logicky měla být instalace silnější pružiny navyšující úsťovou rychlost vaší pušky. Doporučujeme přitom neohlížet se tolik na značku nebo cenu pružiny – u tak jednoduchého, leč nadmíru důležitého dílu, je podstatný průměr drátu, použitý materiál, způsob vinutí a počet závitů, do čehož vás s radostí zasvětí technik. Každý rok nebo dva proveďte výměnu opotřebované pružiny za novou a především hleďte na celkovou kompatibilitu tohoto dílu s ostatními součástkami – přespříliš silná pružina by vaši zbraň totiž mohla nenávratně znehodnotit.

Vzduchotechnika, hlaveň a kuličky

Přejít ->

K upgradu pružiny se tedy váže i náš druhý tip: současně s ní vždy vylepšete i na ní navázanou vzduchotechniku, skládající se z pístu, válce, jejich hlav a trysky. Pokud tento mechanismus nefunguje bezchybně a dokonale netěsní, nepomůže vám k vyššímu výkonu ani sebelepší pružina. Pamatujte také, že se u jednotlivých dílů vzduchotechniky nedoporučuje kombinovat větší množství výrobců, riskovali byste totiž ztrátu kompatibility. Třetím základním bodem u airsoft M14 upgrade je správná volba přesné hlavně. U té si všímejte především povrchové úpravy a použitého materiálu, do něhož se rozhodně vyplatí investovat vyšší finanční obnos. Zvolte tedy kvalitní nerezovou ocel namísto levného hliníku a také začněte používat kvalitnější kuličky, které na výkon zbraně mají rovněž nezanedbatelný vliv. Rozhodně se neřiďte heslem “čím delší/užší hlaveň, tím lepší” – větší přesnosti nebo delšího dostřelu takto určitě nedocílíte, ba naopak.

Ani upgrade elektroniky se nevyplatí podcenit

Tip číslo 4 bychom mohli zasvětit značnému množství dílů vhodných pro airsoft M14 upgrade, my si nicméně vybíráme elektronickou sestavu, která je u všech zbraní typu AEG pochopitelně naprosto nepostradatelná. Motorek představuje hlavní hnací sílu každé airsoftové elektriky, instalací silnějšího zařízení tedy docílíte vyšší kadence střel. Ovšem pozor, příliš výkonný motor může nedostatečně vybavenou zbraň znatelně poškodit, opět tedy dbejte na kompatibilitu. Při airsoft M14 upgrade je dále vhodné vyměnit původní elektrické vodiče za kvalitnější (vyrobené z čisté mědi nebo s pocínováním) a v neposlední řadě rovněž zvažte vylepšení původního akumulátoru.

Nejlepší airsoft M14 upgrade? Jedině v Airsoft opravně!

Protože v tomto krátkém článku zdaleka nemáme šanci obsáhnout všechny vnitřní díly určené k vylepšení, zasvětíme závěrečný pátý tip dobře míněné radě: každý upgrade vždy důkladně promyslete a poraďte se o něm s odborníkem na slovo vzatým, aby navýšení výkonu vaši palnou krásku naopak kompletně nevyřadilo z provozu. Můžete tak učinit třeba ve vyškovské Airsoft opravně, jejíž zkušení technici s vámi každou servisní proceduru ochotně zkonzultují a rádi vám zodpoví veškeré dotazy. Navštivte naše webové stránky airsoftopravna.cz, kde se můžete s širokým množstvím služeb poskytovaných Airsoft opravnou seznámit podrobněji a rovnou nás zde kontaktujte prostřednictvím nezávazného online formuláře. Špičkový airsoft M14 upgrade od nás můžete obdržet i vy, proto neváhejte a ozvěte se nám ještě dnes!

Jsem jedním z šikovných servisních techniků airsoft opravny, provozuji e-shop s náhradními díly a zbraněmi a vyvíjím airsoftu upgrade doplňky a řešení. Pokud vám můžu pomoci, nebojte se mi napsat nebo zavolat.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *