Důležité body k Airsoft AK 47 upgrade

Ať už se s airsoftem teprve seznamujete nebo již naopak jistými zkušenostmi disponujete, zbraňový upgrade se patrně nevyhne žádnému z vás. Airsoft AK 47 se řadí mezi nejoblíbenější útočné pušky v airsoftovém prostředí, její upgrade se však nedá provádět ledabyle, bez rozmyslu a logické strategie (to ostatně platí pro každou jinou zbraň). Stojí tedy za to uvést si alespoň některé stěžejní poznatky, které upgrade pušky airsoft AK 47 přináší.

upgrade, airsoft AK 47

Upgrade pružiny

Začněme u úplných základů. Vše utěsnit – hlava pístu, tryska, hlava válce, válec… Následuje pružina. Bez kvalitní pružiny se vaše vylepšená airsoft AK 47 jednoduše neobejde. Neúměrně silná pružina, vzhledem k ostatním komponentům vaší zbraně, však může tyto díly přetěžovat a poškodit, ve výsledku byste tedy lepších střeleckých výsledků rozhodně nedosáhli. Upgrade pružiny proto musí jít nutně ruku v ruce s vylepšením ostatních návazných součástek, především pístu, válce, jejich hlav, trysky a také trnu, který zabraňuje vyskočení pružiny. Pro navýšení úsťové rychlosti je tedy pružina pro airsoft AK 47 stěžejním komponentem, v rámci prodloužení životnosti zbraně však její upgrade musí být komplexního charakteru.

Jak na dostřel a přesnost airsoft AK 47?

Přejít ->

Hovoříme-li o úsťové rychlosti, řadu hráčů svádí jednoduchá, avšak mylná myšlenka, že jde o zcela základní parametr, na nějž se upgrade procedura musí zaměřovat bez ohledu na ostatní komponenty. Netvrdíme, že hodnota úsťové rychlosti u dané zbraně není důležitá, jde však pouze o jeden z mnoha parametrů, které na celkový výkon zbraně mají nezanedbatelný vliv. Pokud například chcete své airsoft AK 47 navýšit maximální dostřel a vylepšit její přesnost, je potřeba provést upgrade hop-up komory a součástek s ní souvisejících – jde např. o přítlačný váleček a hopovou gumičku. Hop-up mechanismus obsahuje mj. vnitřní výstupek, který zasahuje do dráhy letu vystřelené kuličky, projektil po opuštění komory o tento výstupek “škrtne”, což mu udělí zpětnou rotaci, díky níž kulička dostává delší a přesnější dostřel. Logicky by tak upgrade měl směřovat právě sem.

Kde ještě se upgrade vyplatí

Také kvalita samotných kuliček významně ovlivňuje dostřel i míru znečištění hlavně – kvalitní upgrade airsoft AK 47 tak zpravidla zahrnuje i tento aspekt. Podobně byste neměli příliš hledět na délku hlavně nebo její vnitřní obvod, neboť skutečně pozitivní vliv na výkon zbraně nemají ani tak tyto hodnoty, jako spíš materiál, z něhož je hlaveň vyrobena (tzn. preferujte kvalitní nerezovou ocel namísto levného hliníku). V neposlední řadě by pušce airsoft AK 47 bezesporu prospěl upgrade převodů, ozubených kol a ložisek, tedy značně namáhaných vnitřních součástek, do jejichž zdařilého výběru se skutečně vyplatí investovat. Finanční aspekt airsoftu by ostatně měl směřovat spíš do upgrade procedury než neustálých oprav, co myslíte?

Upgrade v Airsoft opravně je zde i pro vás

Upgrade v airsoftovém světě bezesporu představuje nezbytnou, avšak komplexní a delikátní proceduru, kterou se nevyplácí podceňovat – puška airsoft AK 47 v tomto ohledu nepředstavuje pražádnou výjimku. Pokud chcete upgrade poskytnout i své palné krásce, doporučujeme se o něm poradit se zkušenými odborníky, kteří vám budou schopni poskytnout veškeré důležité informace i užitečné rady. Můžete tak učinit přímo v naší Airsoft opravně, kde se na upgrade i řadu jiných služeb spojených s airsoftem zaměřujeme všehovšudy už devátým rokem. Proto neváhejte a zkontaktujte nás prostřednictvím elektronického formuláře na našich webových stránkách airsoftopravna.cz, abychom s vámi mohli domluvit bližší podrobnosti vaší případné zakázky. Těšíme se na vás!

Jsem jedním z šikovných servisních techniků airsoft opravny, provozuji e-shop s náhradními díly a zbraněmi a vyvíjím airsoftu upgrade doplňky a řešení. Pokud vám můžu pomoci, nebojte se mi napsat nebo zavolat.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *