Důležité body k Airsoft M4 upgrade

Velká část airsoftových nadšenců se pravděpodobně shodne, že upgrade jakékoliv zbraně může být značně komplikovaná, delikátní i poměrně drahá záležitost, kterou je tedy potřeba vykonávat logicky a s rozmyslem. Airsoft M4 patří mezi nejpoužívanější airsoft útočné pušky, s možnostmi jejího upgrade se tedy v naší Airsoft opravně setkáváme poměrně často. Přinášíme vám proto krátký článek, v němž si shrneme několik podstatných bodů, které byste při tuningu této zbraně měli vzít na vědomí.

Airsoft M4, upgrade

Úsťová rychlost vs. kvalitní upgrade

Již při samotném plánování upgrade procedury je potřeba uvědomit si několik zásadních poznatků. Nemá například přílišný smysl ohlížet se pouze na ukazatele síly pružiny. Pokud chcete dělší dostřel a větší přesnost, je nutné se zasoustředit na kompletní kvalitní upgrade. Vaše airsoft M4 s úsťovou rychlostí 130 m/s může klidně dostřelit dál než zbraně o dvojnásobné rychlosti, pokud se vám podaří provést vhodný upgrade hop-up komory. Při instalaci silnější pružiny dochází k větším nárokům na těsnost. Stává se, že zákazník, který investuje své peníze do komplexního upgrade zbraně s pružinou M130 má většinou stejný, ne-li větší dostřel, jak kdejaký základní upgrade s pružinou nad M150. Ukazatel síly pružiny samozřejmě nelze úplně zanedbat, jde však pouze o jeden z mnoha parametrů kvality zbraně, kterou může citelně navýšit šikovně zvolený upgrade.

Hlaveň, její upgrade a na co se zaměřit

Přejít ->

Poměrně velké množství (většinou nezkušených) hráčů se také mylně domnívá, že na maximální dostřel a přesnost jejich airsoft M4 má stěžejní vliv délka hlavně. Platí zde přitom podobná logika jako v předchozím odstavci: Hlavní roli v tomto ohledu nesehrává co největší délka, popř. co nejmenší vnitřní průměr dané hlavně, ale především její kvalita. Nehleďte tedy tolik na číselné ukazatele, ale naopak se ujistěte, že používáte hlaveň vyrobenou z kvalitní nerezové oceli a ne levného hliníku – zejména o tom celý upgrade je. Věnujte rovněž svůj čas řádnému čištění hlavně (a celé zbraně obecně), ideálně jemným materiálem namísto klasických papírových ubrousků a opět vezměte v úvahu, zda používáte kvalitní kuličky s nižším rizikem poškození hlavně. Takový upgrade vaše airsoft M4 zaručeně přivítá.

Upgrade elektroniky je u airsoft M4 nepostradatelný

Upgrade procedura u airsoft M4 se samozřejmě dotýká výrazného množství komponentů, které v rámci tohoto článku ani nejsme schopni obsáhnout. Speciálně se však ještě zaměřme na elektronickou výbavu, bez níž by se žádná elektrická automatika pochopitelně neobešla. Pro motorek, ať už vysokorychlostní nebo zátěžový, platí jedno základní pravidlo: jeho síla musí být přímo úměrná celkovému výkonu zbraně samotné. Jste-li tedy vlastníkem levnější nebo hůře vybavené airsoft M4, přespříliš výkonný motorek vaší zbrani nijak nepomůže, ale spíše vyřadí z provozu píst nebo převody. Stejně tak vnitřním komponentům airsoft M4 neprospěje ani neúměrně výkonná baterie, její rozumný upgrade nicméně vřele doporučujeme, a to ze zcela prostého důvodu: původní vestavěné baterie obvykle jednoduše za moc nestojí.

Airsoft opravna se o kvalitní upgrade airsoft M4 postará

Zcela evidentní je tedy jediná věc: Pokud to s airsoftem myslíte opravdu vážně, upgrade vaší airsoft M4 lze označit za nezbytnost, zároveň se však v tomto ohledu nevyplatí postupovat zbrkle a bez rozmyslu. Pokud chcete, aby vaše palná kráska s narůstajícím výkonem netratila na životnosti, s klidem v duši se obraťte na zkušené techniky v naší Airsoft opravně, pro které je upgrade airsoft zbraní denním chlebem. O našich službách se dozvíte více na webových stránkách airsoftopravna.cz, kde nás můžete rovnou kontaktovat prostřednictvím elektronického formuláře. Spolehněte se, že vaše zbraň u nás bude v těch nejlepších rukou!

Jsem jedním z šikovných servisních techniků airsoft opravny, provozuji e-shop s náhradními díly a zbraněmi a vyvíjím airsoftu upgrade doplňky a řešení. Pokud vám můžu pomoci, nebojte se mi napsat nebo zavolat.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *