Upgrade M4 airsoft – vše, co potřebujete vědět

Automatická elektrická puška typu M4 jednoznačně patří mezi nejoblíbenější zbraně ve světě airsoftu. Pokud tento kousek vlastníte i vy, jistě se zároveň zajímáte také o možnosti jejího vylepšení, abyste mohli na bojišti kosit své soupeře co možná nejefektivněji. Vyškovská Airsoft opravna nabízí všem airsoftovým nadšencům široké spektrum servisních služeb, včetně upgradu a jeho odborné konzultace – upgrade M4 airsoft pro nás tedy nepředstavuje pražádný problém. V tomto článku vám poskytujeme některé základní tipy, které byste při tuningu vaší M4 měli vzít na vědomí. Neváhejte tedy a pokračujte ve čtení!

upgrade M4 airsoft

Co by vás při upgrade M4 airsoft mělo zajímat ze všeho nejvíc?

V prvé řadě se musíte rozhodnout, jakým způsobem vylepšení zbraně provedete. Můžete např. zvolit komplexní upgrade v rámci objemnější jednorázové investice, kdy se vymění většina vnitřních dílů najednou, nebo se vám nabízí varianta postupného upgradu, při němž jsou vyměňovány pouze nejslabší díly v rámci každého otevření zbraně (např. při servisní údržbě). Druhá možnost sice trvá o poznání déle, na druhou stranu však může být pro řadu zákazníků z finančního hlediska přitažlivější. Za každých okolností je nicméně potřeba dbát na to, aby veškeré vyměňované díly byly vzájemně přizpůsobené a nepřetěžovaly se. Každé vylepšení by totiž mělo nejenom navýšit výkon zbraně, ale také prodloužit její životnost. Při upgrade M4 airsoft se pokaždé snažíme neupřednostňovat výkon před kvalitou, proto se můžete spolehnout, že naši zkušení technici budou využívat pouze ty nejkvalitnější díly, které jsou zároveň navzájem plně kompatibilní a ve výsledku tak na zbraň budou mít pozitivní účinek.

Kterým součástkám je při upgrade M4 airsoft vhodné věnovat největší pozornost?

Přejít ->

Hlavním vnitřním dílem, který se na celkovém výkonu zbraně podílí největší měrou, je bezesporu pružina. Její síla přímo ovlivňuje úsťovou rychlost zbraně, platí tedy, že čím silnější pružina (tj. čím vyšší reálná tuhost pružiny), tím výkonnější zbraň. Vylepšenou pružinu však nelze do pušky nainstalovat bez současného upgradu na ní navázaných dílů. Z toho důvodu je potřeba dbát také na zdokonalení vzduchotechniky, skládající se z válce, pístu, jejich hlav a trysky. Kvalitní vzduchotechnika by měla být především plně funkční a skvěle utěsněná, v opačném případě vám k dobrému výkonu nepomůže ani sebelepší pružina. V rámci zachování kompatibility vzduchotechniky nedoporučujeme pořizovat jednotlivé díly od většího množství výrobců. Upgrade M4 airsoft velice často obnáší rovněž výměnu hop-up komory, která je zejména do levnějších typů zbraní instalována ve zcela nedostačujícím plastovém provedení. Investujte tudíž do kovové komory a také pravidelné výměny hop-up gumičky, která má významný vliv na maximální dostřel a přesnost zbraně.

Hlaveň, hop-up mechanismus a elektrotechnika

K základním aspektům upgrade M4 airsoft řadíme rovněž výměnu původní hlavně za kvalitnější a přesnější. Nejde zde tolik o její délku, příliš dlouhá hlaveň by naopak mohla přesnost střelby znatelně zhoršit. To stejné platí pro vnitřní průměr hlavně, jehož zmenšením docílíte spíše utlumení hlasitosti střelby, nikoliv větší přesnosti. Zaměřte se především na materiál, z něhož je hlaveň vyrobená – zapomeňte tedy na nekvalitní hliník a investujte raději do nerezové oceli. Zvažte také nákup kvalitnějších kuliček, ideálně ve váhovém rozmezí 0,25 – 0,30 g, a nezapomeňte hlaveň pravidelně čistit za použití jemných látek. Ve výčtu vnitřních dílů, vhodných ke zdokonalení, by v případě upgrade M4 airsoft neměl chybět ani motorek jakožto hlavní hnací síla každé airsoftové elektriky, akumulátor a obecně elektroinstalace.

Svěřte svou zbraň do našich rukou – nebudete litovat!

Je nám jasné, že se v jednom krátkém článku zdaleka nedají obsáhnout všechny součástky, jejichž upgrade byste měli zvážit. Nebojte se tedy o zamýšleném tuningu osobně poradit s odborníky na slovo vzatými, třeba právě ve vyškovské Airsoft opravně. Naši zkušení technici s vámi ochotně zkonzultují jakoukoliv servisní proceduru a rádi vám zodpoví veškeré dotazy. Navštivte naše webové stránky airsoftopravna.cz, kde se můžete seznámit s možnostmi upgradu i dalšími službami, které vám Airsoft opravna nabízí. Můžete nás zde také rovnou kontaktovat prostřednictvím nezávazného online formuláře. Již devět let se staráme o zbraně airsoftových nadšenců z celé ČR – proto neváhejte a přidejte se k nim i vy ještě dnes!

Jsem jedním z šikovných servisních techniků airsoft opravny, provozuji e-shop s náhradními díly a zbraněmi a vyvíjím airsoftu upgrade doplňky a řešení. Pokud vám můžu pomoci, nebojte se mi napsat nebo zavolat.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *